השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תיקון ניתוח אף

תיקון ניתוח אף

תוכן עניינים

תיקון ניתוח אף הוא ניתוח מורכב מאוד, מה שדורש לא רק ידע בביצוע ניתוח אף פלסטי אלא "תת התמחות" ספציפית לקבלת תוצאות רצויות. מכאן כי לא כל מנתח אף פלסטי ראשוני יהיה טוב בהכרח בביצוע תיקון לניתוח אף וחייבים לעשות בחירה קפדנית.

אסימטריה בנחיריים: דאגה שכיחה לאחר ניתוח אף

אסימטריה בנחיריים אחרי ניתוח אף פלסטי היא חשש שמטופלים עשויים לחוות בעקבות הליך ניתוח אף כושל. חשוב להבין כי מידה מסוימת של אסימטריה היא טבעית וקיימת אצל רוב האנשים. עם זאת, כאשר האסימטריה הופכת בולטת יותר או מורגשת יותר לאחר ניתוח אף, היא עלולה באופן מובן לגרום לדאגה עבור אלו שעברו ניתוח אף.

אסימטריה בנחיריים יכולה להתרחש עקב מגוון גורמים, לרבות האנטומיה הטבעית של האף של המטופל, הטכניקה הכירורגית בה נעשה שימוש ותהליך הריפוי. במהלך ניתוח אף, המנתח פועל לעיצוב ועידון האף, כולל הנחיריים. עם זאת, השגת סימטריה מושלמת יכולה להיות מאתגרת, שכן הנחיריים עדינים ויכולים להיות מושפעים מגורמים כמו היווצרות רקמת צלקת וריפוי לא אחיד.

למרבה המזל, במקרים רבים ניתן לטפל באסימטריה קלה ולתקן אותה באמצעות טכניקות לא פולשניות. אלה עשויים לכלול שימוש בחומרי מילוי הניתנים להזרקה או הליכים זעיר פולשניים אחרים כדי להשיג נחיריים מאוזנים יותר. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך בניתוח אף (שניוני) מחודש כדי לתקן את האסימטריה ולהשיג את התוצאות הרצויות.

ניתוח אף חוזר: מתי זה נחוץ ומתי אפשר למצוא פתרון אחר

ניתוח אף חוזר, הידוע גם בשם ניתוח אף שניוני, הוא הליך משני המבוצע כדי לתקן בעיות אסתטיות או תפקודיות שעלולות להימשך לאחר ניתוח האף הראשוני. בעוד שהמטרה של ניתוח אף היא להשיג את התוצאות הרצויות בניתוח בודד, ישנם מקרים בהם יש צורך בהליך משני.

אחת הסיבות הנפוצות לניתוח אף חוזר היא חוסר שביעות הרצון מהתוצאה הראשונית. לפעמים, למרות מאמציו של המנתח, ייתכן שהמטופל לא יהיה מרוצה לחלוטין ממראה אפו לאחר ההליך הראשוני. זה יכול לנבוע מגורמים כמו שארית אסימטריה, אי אחידות או בעיות אסתטיות אחרות. במקרים כאלה, ניתן לשקול ניתוח אף מחודש כדי לתת מענה לדאגות הספציפיות הללו ולהשיג את התוצאה הרצויה.

בעיות תפקודיות יכולות להתעורר גם לאחר ניתוח אף ראשוני, מה שמוביל לצורך בניתוח חוזר. בעיות תפקודיות אלו עשויות לכלול קשיי נשימה, חסימת אף או בעיות אחרות בדרכי הנשימה באף. במקרים מסוימים, ייתכן שהניתוח הראשוני לא התייחס כראוי לדאגות התפקודיות הללו, או שבעיות חדשות עלולות להתפתח עם הזמן. לאחר מכן ניתן לבצע ניתוח אף חוזר כדי לתקן בעיות תפקודיות אלו ולשפר את התפקוד הכללי של האף.

חשוב לציין כי יש לשקול ניתוח אף חוזר רק לאחר הערכה יסודית של מנתח מוסמך ומנוסה. המנתח יעריך את מצבו הייחודי של המטופל ויקבע את דרך הפעולה הטובה ביותר. יחד בוחנים את הציפיות הספציפיות של המטופל ובונים תוכנית כירורגית מותאמת אישית לטיפול בבעיות אלו.

עישון לאחר ניתוח אף

לא פעם עולה השאלה מתי מותר לעשן לאחר ניתוח אף, כמובן שההמלצה היא לא לעשן כלל!

לעישון ידוע כי יש השפעות מזיקות על הריפוי וההחלמה לאחר כל הליך כירורגי, כולל ניתוח אף. ניקוטין וחומרים מזיקים אחרים בסיגריות עלולים לפגוע בזרימת הדם, לעכב ריפוי פצעים ולהגביר את הסיכון לסיבוכים. לכן, חיוני להימנע מעישון במהלך התקופה שלאחר הניתוח כדי להבטיח ריפוי מיטבי ולמזער את הסיכון לסיבוכים.

 • תקופה מיידית לאחר הניתוח:
  אסור לעשן
  במהלך התקופה המיידית שלאחר הניתוח, מומלץ לחלוטין להימנע מעישון. תקופה זו נמשכת בדרך כלל בשבועות הראשונים לאחר ניתוח ניתוח אף. עישון במהלך תקופה זו יכול לסכן משמעותית את תהליך הריפוי, להגביר את הסיכון לזיהום, ועלול להוביל לריפוי פצע לקוי. חשוב להקפיד על הוראות אלו ולהימנע מכל צורה של עישון, לרבות סיגריות, סיגרים וסיגריות אלקטרוניות.
 • השפעת הניקוטין על הריפוי
  ניקוטין הוא מכווץ כלי דם, כלומר הוא מצר את כלי הדם ומפחית את זרימת הדם לרקמות. זה יכול לעכב את אספקת החמצן וחומרי הזנה לרקמות הריפוי, ולהאט את תהליך הריפוי. זה יכול גם להגביר את הסיכון לנמק רקמה (מוות של רקמה) והתמוטטות פצעים. לכן, מומלץ מאוד להימנע מניקוטין על כל צורותיו במהלך כל תקופת הריפוי כדי לייעל את התוצאות של ניתוח אף.
 • מתי בטוח לחזור לעשן?
  בדרך כלל, מומלץ להמתין לפחות שישה שבועות או יותר לפני ששוקלים לחזור לעשן. עם זאת, ציר זמן זה עשוי להשתנות בהתאם לנסיבות הספציפיות ולהערכת המנתח.

האם ניתוח אף משנה את הקול: הפרת המיתוס

ישנה טעות נפוצה לפיה ניתוח אף, יכול לשנות את הקול של האדם. עם זאת, חשוב להפריך את המיתוס הזה ולספק מידע מדויק. ניתוח אף מתמקד בעיקר בעיצוב מחדש ומבנה מחדש של האף, טיפול בבעיות קוסמטיות או בעיות תפקודיות כגון קשיי נשימה. מיתרי הקול, שאחראים על הפקת צליל ושליטה באיכות הקול, אינם מושפעים או מטופלים ישירות במהלך ניתוח אף.

לצורה ולגודל של האף אין השפעה ישירה על הצליל או איכות הקול של האדם. הקול מושפע בעיקר ממיתרי הקול, מהדהוד של הגרון, הפה וחלל האף, וכן מהאופן שבו אדם מנסח מילים. ניתוח אף אינו מפריע לגורמים אלו, ולכן אינו מוביל לשינויים משמעותיים בקול.

חשוב לציין שתפיסת שינוי הקול לאחר תיקון ניתוח אף עשויה להיות סובייקטיבית. חלק מהמטופלים עשויים להבחין בהבדלים קלים באופן שבו קולם נשמע, אך שינויים אלו הם בדרך כלל זמניים וקשורים לתהליך הנפיחות והריפוי. ככל שהנפיחות פוחתת והרקמות שוקעות, כל שינוי קל באיכות הקול או בתהודה נוטים להיעלם מעצמם.

תיקון ניתוח אף, למרות שהוא מורכב, יכול להניב תוצאות חיוביות כאשר נעשה בקפדנות ותוך מחשבה על האנטומיה המובחנת של המטופל. טיפול באסימטריה של נחיריים והדרישה האפשרית של ניתוח חוזר הם קריטיים. על המטופלים להימנע מעישון לתהליך ריפוי מיטבי ולהיות מודעים לשינויים אפשריים, אם כי נדירים, בקול. השלב האחרון של ההליך הכולל הדבקת פלסטרים, גבס וכרית גזה יכולה לעזור להבטחת הצורה החדשה ולמזעור הנפיחות.

דילוג לתוכן