מה קורה לעור הפנים לאחר ההזרקה

מה קורה לעור הפנים לאחר ההזרקה

תוכן עניינים

מה קורה לעור הפנים לאחר ההזרקה?  להלן ההסבר המלא על ההליך האסתטי.

לאחר הזרקת חומר מילוי לפנים גם אם לצורך מילוי נפח וגם אם לצורך מילוי קמטים שכבות העור "שמחות" מאד.

יכולה להיות אדמומיות ראשונית שרואים בשל הדקירות עצמן ולעיתים שטפי דם אך הם נעלמים מהר. לעתים תוך מספר שעות ולכל היותר תוך מספר ימים. לעיתים אין סימן כלל.

למעט תופעת האדמומיות בשלב הראשון. העור שמח. למה שמח? כי החומר המוזרק מכיל בתוכו חומרים טבעיים וטובים שהיו בעור פעם והחומר העלים אותם.  העור מקבל בחזרה קולגן וחומצות היאלורוניות. בנוסף, בימים שלאחר ההזרקה ועד שבועות ממנה החומרים האלה סופחים נוזלים. כך הם עוזרים לעור אפילו יותר בכך שמחזירים לו את מה שאבד. העור מקבל בחזרה לא רק את נפחו אלא גם אלסטיות מסוימת ולחות. חשוב להדגיש שכל זה ייספג בשלב כלשהו וייעלם שוב.  התוצאה נשמרת בין חצי שנה לשנה ולעיתים אפילו יותר. לאחר מכן אפשר להזריק שוב.

האם חייבים להמשיך ולהזריק?

זה המקום לציין שאפשר ולא חובה להזריק שוב. גם אם לא מזריקים שוב, לא קורה שום דבר חריג או בלתי הפיך ואין כל חובה להזריק שוב ושוב.

העור פשוט יחזור למצבו הקודם  טרם ההזרקה הראשונית. יתכן  אפילו שיישאר במצב טוב יותר כי לאורך הזמן אנחנו עדים לשיפור במראה העור לאחר הזרקות חוזרות, גם ללא קשר לקמטים ולנפחים.

לכן עם הניסיון אנחנו ממליצים יותר ויותר להתחיל להזריק בגילאים צעירים יותר, ולא לחכות לזקנה או למצב שהפנים מקומטות לגמרי. ההזרקה יכולה למנוע את התוצאה של פנים זקנות וכדאי יותר וקל יותר "למנוע" מאשר "לתקן".

יש להבין שהפנים לא "מתרגלות" לחומרים. אין צורך להוסיף יותר חומר בכל הזרקה. אין התמכרות לחומר. אמנם ההזרקה – מילוי – מתרחשת מיד והקמט או אובדן הנפח משתפרים והתוצאה באה לידי ביטוי מיד, אך הספיגה שלו עם הזמן מתרחשת לאט ובהדרגתיות. חשוב לדעת שהתפוגגות החומר מתרחשת גם היא בהדרגתיות.  לא קמים בוקר אחד והפנים נראות פתאום נפולות או מקומטות. זהו תהליך שמותיר מספיק זמן להחליט מתי ובאיזה שלב לחזור להזריק שוב. אם בכלל.

 

דילוג לתוכן