הזרקת בוטוקס בפנים – כל מה שיש לדעת

בוטוקס בפנים

תוכן עניינים

אם גם אתם מביטים במראה ומעדיפים לראות את סימני הזמן, הדאגות והקשיים נמחקים מפניכם ומפנים את מקומם לפנים צעירות וחלקות יותר, ייתכן שמה שאתם מחפשים טמון בטיפול הזרקת בוטוקס בפנים. במאמר זה נספר לכם כל מה שיש לדעת על הסיכונים, על היתרונות וכמובן, על התוצאות שיגרמו לכולם סביבכם להרים גבה בפליאה ולשאול אתכם מהו סוד הנעורים.

הזרקת בוטוקס בפנים – כל מה שיש לדעת

בוטוקס הינו רעלן מזוקק הגורם להרפיית השרירים. החומר הפעיל בו נקרא בוטולוניום טוקסין המופק מחיידקי קלוסטורידום בוטולוניום. ההרפיה מחליקה את הקמטים שנוצרו על הפנים, במיוחד במצח, סביב העיניים, סביב הפה ובין הגבות עקב הזדקנות העור והגוף. עם השנים, העור הופך רפוי יותר ומאבד מן הגמישות והלחות שלו וכך נוצרים הקמטים. בעוד רבים רואים בכך סימן לבגרות ובשלות ישנם כאלה שרוצים לעצור את השעון ולחזור לנעוריהם. הזרקת בוטוקס בפנים יכולה לשפר באופן דרמטי את מראה הפנים. הן נראות חלקות וצעירות יותר בתוך זמן קצר, ללא כל מאמץ או כאבים. כך ניתן להשיג מראה זוהר וצעיר ללא צורך בניתוחים מורכבים.

כיצד מבוצעת הזרקת הבוטוקס?

הזרקת בוטוקס בפנים מתבצעת בדרך כלל במרכזי יופי ואסתטיקה או במרכזים רפואיים המתמחים ברפואה אסתטית.  ההזרקה מבוצעת ע"י רופאים עצמאיים בקליניקות שלהם. טרם הפעולה יוסבר לכם על תופעות הלוואי האפשריות. דרכי הפעולה של החומר, התוצאות הרצויות ומשך זמן ההשפעה. לאחר מכן יזריק הרופא את החומר ישירות לתוך שרירי הפנים ללא צורך בחומר מאלחש. התהליך אינו כואב ואורך זמן קצר בלבד. לאחר מספר ימים תוכלו לראות את מלוא האפקט של ההזרקה. תחושו ותראו מה קורה לעור הפנים שלכם לאחר ההזרקה.  הפנים שלכם יראו הרבה יותר חלקים וצעירים למראה.

מי רשאי לבצע את פעולת ההזרקה?

רצוי ביותר שהאדם שיזריק את החומר יהיה רופא מיומן ומנוסה בתחום. זאת, על מנת לקבל את התוצאה האופטימלית ולהימנע מפגיעה אפשרית.  זכותכם המלאה לדרוש שהפעולה תעשה רק על ידי אדם מורשה ובעל ניסיון בהזרקת בוטוקס בפנים. זכרו כי בפנים יש כלי דם זעירים, עצבים ואזורים רגישים.  לכן, דרושה מיומנות גבוהה לביצוע ההזרקה בדיוק במקום הנכון לתוך השריר הנכון. זאת על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. הקפידו לבחור ברופא/ה מיומנים. כך תימנעו מנזק שעלול להיגרם לכם בפנים על ידי אדם שאינו מורשה/מנוסה דיו בהזרקת בוטוקס לפנים.

האם יש לזריקות הבוטוקס בפנים תופעות לוואי?

מאחר שהזריקה נמצאת בשימוש כבר מספר שנים ללא דיווחים על בעיות, הוא נחשב לבטוח לשימוש. עם זאת, יש מספר תופעות לוואי שיכולות להתרחש לאחר ההזרקה:

  • שטף דם באזור ההזרקה – שטפי הדם עלולים להתרחש במקרים של עור עדין מאד הנוטה לשטפי דם או אנשים הנוטלים באופן קבוע מדללי דם. במידה ואתם נוטלים תרופות אלו חשוב ליידע את הרופא המטפל שלכם לפני הזרקת הבוטוקס.
  • אדמומיות באזור ההזרקה – אנשים הנוטים לעור רגיש עשויים לראות אדמומיות באזור ההזרקה אשר אמורה לחלוף בתוך מספר שעות עד מספר ימים. במידה והאדמומיות מחמירה או מתפשטת, יש להתייעץ עם רופא.
  • כאבי ראש – ייתכנו כאבי ראש כ -24 שעות עד 48 שעות לאחר ההזרקה אשר יחלפו מעצמם ללא צורך בהתערבות רפואית. ניתן לקחת משככי כאבים ולנוח מעט.
  • צניחת העפעף או הגבה – צניחות אלו מתרחשות כתוצאה מהתפשטות החומר לשרירים אחרים וגרימת רפיון שרירים שם באופן לא רצוי. חשוב לזכור כי התופעה חולפת מעצמה לאחר ספיגת החומר על ידי הגוף בתוך מספר שבועות והיא איננה קבועה.
  • התפשטות החומר אל מעבר לאזור הטיפול – במידה והחומר יתפשט לאיזורים מחוץ לאזור הטיפול הוא עשוי לגרום למטופל הרגשה דמויית שפעת, חולשה, בחילות וצמרמורות. במקרה ואתם חשים ברע לאחר הטיפול יש לפנות לרופא להתייעצות.

לאורך כמה זמן נשאר אפקט הבוטוקס בפנים?

טיפול בוטוקס אחד יכול להעניק אפקט של עור חלק ונטול קמטים למשך שלושה – חמישה חודשים. זה מאד תלוי בעומק הקמטים. לרוב, המטופלים חוזרים לאחר שלושה/ארבעה חודשים לטיפול חוזר. זאת, כדי לשמור על רציפות במראה החלק והצעיר. בחרו במרפאה טובה שיהיה לכם נוח ונעים לחזור אליה כל זמן שאתם בטיפול.

ממה צריך להיזהר?

היזהרו בעיקר ממסיבות בוטוקס או מאירועים חברתיים שמשלבים את הזרקת הבוטוקס כחלק מאטרקציה. זהו טיפול רפואי לכל דבר ועניין שצריך להתבצע בתנאי מרפאה. כל התרחישים עליהם אנחנו לעיתים שומעים וקוראים בעיתונים אודות פנים חסרות הבעה, נזקים שונים ותופעות שונות. אלו קרו בעיקר עקב רשלנות או שרלטנים חסרי הבנה בתחום שטעו במינון, במיקום או באזור ההזרקה וגרמו בכך לנזק ללקוחותיהם. כאשר מבצעים את הטיפול במקום אמין ובעל מוניטין, אפשר ליהנות מעור חלק ובעל מראה צעיר ללא דאגות.  לכן הקפידו תמיד לבצע את הטיפול במקום מוסדר ולקבל עליו המלצות מאנשים שכבר ניסו ונהנו.

דילוג לתוכן